Finanční trhy, politici a nová realita II (speciál analytiků ČS)
Minule jsem ukazoval, že si finanční trhy odvykly, že politici formují strukturu fungování ekonomiky a finančních trhů. Tak tomu bylo vždy. Ale prosperita, kterou si svět zažil od 80. let, umožnila politikům méně zasahovat do fungování finančního světa. A my jsme zapomněli na tento víceméně normální vliv politiků a schopnost s ním pracovat. To vysvětluje současnou neschopnost investorů poradit si s politiky a jejich rozhodnutími, kterým minulé generace čelily neustále.
George Friedman ze Stratforu, který mě inspiroval k této sérii o politicích, říká: máme za to, že Evropa je nyní vystavena rozmarům Merkelové. Něco co není předvídatelné. Místo toho bychom ale měli analyzovat věcné faktory, které Merkelovou omezují v jejím rozhodování. Pokud je pochopíme, tak rozhodování a důvody rozhodnutí Merkelové bude mnohem jasnější. To nám umožní odhadovat její chování, stejně jak odhadujeme chování trhů.
Finanční trhy, politici a nová realita očima analytiků ČS, čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/105835111-financni-trhy-politici-a-nova-realita-ii-special-analytiku-cs/
Poslední zprávy
- Společnost AbbVie zveřejnila výsledky za 2Q a mírně navýšila výhled očištěného zisku na akcii
31.07. 16:57 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
31.07. 16:24 Fio - Mastercard reportoval za 2Q lepší než očekávaný očištěný zisk na akcii
31.07. 16:20 Fio - Americké akcie posilují, reportovaly Microsoft, Meta, Mastercard, CVS a proběhlo IPO Figma
31.07. 16:19 Fio - Projekce hospodaření Erste Group za 2Q 2025
31.07. 15:35 Fio