ČEZ zahájil proces uplatnění záruky Světové banky
Vzhledem k opakujícím se nepředvídatelným a nyní i protiprávním krokům ze strany Albánie, jenž mají negativní dopad na činnost distribuční společnosti ČEZ Shperndarje, podnikla dnes Skupina ČEZ první kroky k uplatnění záruky Světové banky.
„Vůči Albánii jsme nyní vznesli požadavek na náhradu škody, který je krytý zárukou Světové banky,“ říká Tomáš Pleskač, ředitel divize distribuce a zahraničí. Tímto byla započata 60tidenní perioda, ve které se strany mohou dohodnout. Pokud se tak nestane, je možné záruku uplatnit. „Nyní již jasně došlo k porušení práv distribuční společnosti. Situace je velmi vyhrocená,“ vysvětluje Pleskač.
ČEZ a záruka od Světové banky, tiskovou zprávu čtěte na iPOINT: http://www.ipoint.cz/zpravy/1125476911-cez-zahajil-proces-uplatneni-zaruky-svetove-banky/
Poslední zprávy
- Americké akcie mírně oslabují
29.07. 19:43 Fio - Očištěná provozní marže přepravní společnosti UPS ve 2Q trh nepotěšila
29.07. 17:59 Fio - Spotify reportovalo ztrátu, výhled na 3Q zaostal za odhady analytiků
29.07. 17:08 Fio - Pražská burza stoupla na nové historické maximum
29.07. 16:32 Fio - Fintech SoFi Technologies reportoval za 2Q nad očekáváním a navýšil celoroční výhled
29.07. 15:10 Fio