Ranní komentář pro 13.12.2012
O fiskálním útesu se (jako téměř každý den) vyjádřil i šéf Republikánů ve sněmově Boehner. Ten řekl, že Republikáni mají vážné rozdíly v názorech s Demokraty. Je evidentní, že k dohodě je zatím daleko a na trhu již začíná panovat většinový názor, že diskuze se přesunou i do příštího roku.
Ministři financí zemí EU včera úspěšně předjednali vznik jednotného bankovního dohledu. Ten by měl vzniknout od března 2014. Jednotný bankovní dohled je základním předpokladem pro vznik bankovní unie. Dohled se bude týkat pouze asi 200 systémově důležitých evropských bank a tato dohoda by měla být potvrzena dnes na oficiálním dvoudenním summitu ministrů financí EU.
Dnes očekáváme:
Z významných makrodat nás dnes čeká zveřejnění měsíčního report ECB. V USA ve 14:30 přijdou důležitá data o maloobchodních tržbách a žádostech o dávky v nezaměstnanosti. Dnes proběhnou i dvě významné aukce státních dluhopisů Španělska a Itálie.
Celý komentář ke stažení zde (75,13 KB)
Poslední zprávy
- Společnost AbbVie zveřejnila výsledky za 2Q a mírně navýšila výhled očištěného zisku na akcii
31.07. 16:57 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
31.07. 16:24 Fio - Mastercard reportoval za 2Q lepší než očekávaný očištěný zisk na akcii
31.07. 16:20 Fio - Americké akcie posilují, reportovaly Microsoft, Meta, Mastercard, CVS a proběhlo IPO Figma
31.07. 16:19 Fio - Projekce hospodaření Erste Group za 2Q 2025
31.07. 15:35 Fio