Pražská burza v červeném, CETV -11,5%
I přesto, že hlavní trhy ve čtvrtek většinou posilovaly, pražská burza po dni volna oslabila. Index PX umazal -0,7% na 961 bodů a zakončil poblíž denních minim. Největší objem (320 mil. Kč) a současně nejlepší výkon (+2,2%) podala Komerční banka. Titul však posílil za posledních 10 dní o cca 12% a zdá se, že krátkodobě již nemá co nabídnout. Naopak Erste se dnes nedařilo a pod stálým prodejním tlakem musela bojovat o metu 600 Kč (-2,3%). Podobný objem jako Erste -tedy 200 mil. Kč- registroval ČEZ, jeho akcie se obchodovaly od úvodních 566 Kč v mírně sestupné trajektorii na konečných 563 Kč (-0,6%). Lehce lepší výkon než index naopak podala Telefonica (+0,35%). Další snížené doporučení udeřilo na NWR, jehož akcie propadly pod 50 Kč (-3,4%). Útěchou snad může být to, že když Goldman Sachs nadělí prodejní doporučení tak většinou již bývá po všem nebo téměř po všem. Ještě větší pohyb směrem na jih předvedla mediální CETV, jejíž akcie ztratily přes -11% na 68 Kč
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Indexy prozatím v převážně kladných číslech
25.06. 19:02 Fio - Pražská burza mírně dolů
25.06. 16:34 Fio - Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
25.06. 10:01 Fio - Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
25.06. 08:54 Fio - Akciový výhled
25.06. 08:50 Fio





