Komerční Banka stáhla index PX do záporu
Pražská burza dnes zahájila mírným růstem (měřeno indexem PX), když reagovala na nová maxima v zámoří. Při absenci pozitivních zpráv se však v plusu dlouho neudržela.
Nejvíce index PX tížila Komerční Banka (BAAKOMB), která při objemu obchodů za více než 225 mil. Kč oslabila o 3,12 %. Na tomto poklesu se výrazně podílelo snížené doporučení od Citigroup, která reagovala na nepříliš vydařené výsledky hospodaření oznámené v úterý. Na nová minima se podívaly akcie CME (BAACETV; -1,22 %).
Nejvyšší objem (téměř 240 mil.) zaznamenaly tradičně akcie ČEZu (BAACEZ), které si připsaly 0,18 %. Přes 1 procento posílily pouze akcie AAA Auto (BAAAAA; +1,27 %) a VIG (BAAVIG; +1,07 %).
Rudolf Plachý, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Společnost AbbVie zveřejnila výsledky za 2Q a mírně navýšila výhled očištěného zisku na akcii
31.07. 16:57 Fio - Pražská burza přerušila růstovou sérii
31.07. 16:24 Fio - Mastercard reportoval za 2Q lepší než očekávaný očištěný zisk na akcii
31.07. 16:20 Fio - Americké akcie posilují, reportovaly Microsoft, Meta, Mastercard, CVS a proběhlo IPO Figma
31.07. 16:19 Fio - Projekce hospodaření Erste Group za 2Q 2025
31.07. 15:35 Fio