Řecko pořád pod drobnohledem, Čína také zametá před svým prahem
Z Německa přišly po kratší odmlce také zprávy k Řecku, kdy ministr financí Wolfgang Schaeuble prohlásil, že tlak na Řecko musí dále přetrvávat a odmítl druhé umazání dluhu Řecku. Také zmínil, že když bude potřeba, bude Řecko dostávat podporu až do roku 2014. Čína vydala prohlášení, že udělá audit státního dluhu, kde se zaměří zejména na lokální vládní dluhy. Chtějí to udělat kvůli tomu, že v posledních letech rostly korporátní a státní půjčky, takže je chtějí nějak zrevidovat a pravděpodobně některé projekty i zastavit.
Na pražské burze se dnešní seance nesla v ospalém duchu, kdy se index PX prakticky neodlepil od otevíracích hodnot. Tento týden z pražského indexu budou reportovat hospodářské výsledky zástupci bankovního sektoru Erste Bank a KB. Erste Bank (- 0,3% - 585,50 CZK) bude reportovat výsledky zítra ráno (30. 7. 2013) a Komerční banka (+ 1,7 % - 3699 CZK) ve čtvrtek ráno (1. 8. 2013). U obou titulů se očekávají výsledky v souladu s trendy a očekáváními trhu. Nevypadá to tedy, že se dočkáme nějakého překvapení.
Aktuální hodnoty indexů v 16:00: německý DAX je 8.272,93 bodů (+ 0,34 %) a americký index S&P 500 je 1.689 bodů (- 0,15 %).
Poslední týden v červenci bude dle mého názoru akciovými trhy hýbat zejména pokračující výsledková sezóna a možná je i mírná reakce na středeční zasedání americké centrální banky.
Poslední zprávy
- Trhy končí hluboko v červeném
01.08. 22:03 Fio - Indexy pod tlakem cel a zpráv z trhu
01.08. 19:28 Fio - Denní report - pátek 01.08.2025
01.08. 16:52 Fio - Pražská burza spolu se zahraničím klesala
01.08. 16:36 Fio - Chevron reportoval rekordní produkci ropy, segment upstreamu zaostal za odhady
01.08. 16:21 Fio