Komerční banka (KB) oznámí zítra (12. února) výsledky za 4Q 2013
Očekáváme meziroční pokles úrokových výnosů o 2 % na 5 335 mil. Kč. Růst úvěrového portfolia (oček. 483 mld. Kč, +3 % r/r) je nadále tažen především hypotékami (oček. +8,5 %). Čistá úroková marže by měla zůstat stabilní na úrovni předchozích dvou kvartálů (2,9 %). Banka již dříve oznámila, že zaúčtuje ve 4Q v rámci výnosů z finančních operací jednorázový náklad z přecenění derivátů ve výši 160 mil. Kč. Opravné položky očekáváme na úrovni 518 mil. Kč, z čehož podle managementu by 100 mil. Kč mělo být v důsledku změny rizikového modelu v retailovém segmentu. Čistý zisk by měl dosáhnout 2 897 mil. Kč (-5 % r/r).
Management by měl dále oznámit návrh dividendy ze zisku minulého roku, kde očekáváme 230 Kč na akcii, stejně jako v minulém roce (70% výplatní poměr; 5,3% hrubý dividendový výnos).
Cena akcií KB, podle našeho názoru, na současných úrovních víceméně odpovídá fundamentu společnosti a případná reakce tak bude úměrná zveřejněným číslům s riziky na obě strany. Pozornost investorů se bude soustředit především na výši dividendy a vývoj úrokových výnosů, respektive marží.
Čtěte o nervozitě v Číně na PenizeNAVIC.cz http://www.penizenavic.cz/clanky/nervozita-v-cine-zadny-duvod-k-panice-pouze-k-ostrazitosti
Zdroj: J&T
Poslední zprávy
- Společnost Garmin oznámila výsledky za 2Q nad odhady a navýšila celoroční výhled
30.07. 16:01 Fio - Kraft Heinz reportoval za 2Q, čistý zisk byl výrazně negativně ovlivněn jednorázovou položkou
30.07. 14:52 Fio - Booking reportoval výsledky za 2Q nad očekáváním, výhled na 3Q však analytici vnímají jako zklamání
30.07. 13:50 Fio - Starbucks zveřejnil výsledky za 3Q, společnost nadále pracuje na otočení trendu pod novým CEO
30.07. 12:05 Fio - Visa ve 3Q zaznamenala dvouciferný růst výnosů, výhled na celý rok ponechala beze změny
30.07. 11:45 Fio