Trhy téměř nehybně čekají na ECB
Americké trhy dnes otevřely do zisku a očekávalo se, že budou dohánět včerejší růst v Evropě. Po snížení výhledu globálního růstu Mezinárodním měnovým fondem však trhy nenašly dostatečné momentum a pohybují se dnes kolem nuly nebo mírně v záporu. Oznámení MMF také stojí za dnešním výprodejem na ropě, kdy americká WTI klesá o 3,78 % a obchoduje se za 46,85 USD za barel.
Z korporátních událostí dnes stojí za zmínku Delta Air Lines, jejíž výsledky za čtvrtý kvartál překonaly očekávání investorů a akcie dnes rostou o 4,39 % a obchodují se tak za 47,85 USD. Další zajímavý vývoj je dnes na akciích společnosti Smith & Wesson, které po díky navýšení výhledů hospodaření pro fiskální rok 2015 rostou o 14,29 % a obchodují se za 11,45 USD.
V komentáři z 5. ledna 2015 jsem po poklesech doporučoval k nákupu titul BMW. Akcie této společnosti se tehdy dala koupit za cenu pod 85 EUR. Investoři, kteří titul nakoupili, mají dnes možnost pozici uzavřít na ceně kolem 95 EUR, tedy s takřka 12% ziskem.
Poslední zprávy
- Intuitive Surgical reportoval za 2Q, významný růst výnosů byl vyvážen výhledem očištěné hrubé marže
23.07. 12:00 Fio - Texas Instruments oznámil výsledky za 2Q nad očekáváním, výhled je podle analytiků opatrný
23.07. 11:30 Fio - SAP reportoval solidní čísla za 2Q, společnost zůstává obezřetná z důvodu makroekonomické situace
23.07. 11:18 Fio - Projekce hospodaření Moneta Money Bank za 2Q 2025
23.07. 10:54 Fio - Pražská burza posiluje, zítra před trhem oznámí své výsledky Moneta
23.07. 09:39 Fio