V Americe převládá zelená
Po dvou ztrátových obchodních dnech se dnes americkým akciovým indexům daří. Široký index S&P přidává 0,97 %. Technologický index Nasdaq zpevňuje o 0,7 % a z triumvirátu hlavních amerických akciových indexů se nejvíce daří indexu Dow Jones, který posiluje o 0,67 %.
Energetický sektor je s klesající cenou ropy (-2,6 %) jediným sektorem, který se zahalil do červených barev (-0,22%). Nejvíce se naopak daří utilitám (+2%) a finančním sektoru (+1,54%).
Své akcionáře dnes nepotěšil výrobce čipů Intel (INTC). Společnost snížila svůj výhled pro první čtvrtletí kvůli slabší než očekávané poptávce po osobních počítačích a menším zásobám PC v dodavatelském řetězci. Akcie Intelu odepisují 4,3 %. Daří se investiční bance Morgan Stanley (MS), která ohlásila zvýšení své čtvrtletní dividendy z 0,1 USD na 0,15 USD a zpětný odkup akcií v objemu až 3,1 mld. USD. Daří se rovněž akciím společností, které svou cílovou skupinu nachází mezi těmi nejmenšími. Akcie Walt Disney (DIS) přidávají 3,5 % a výrobce panenek Barbie společnost Mattel (MAT) posiluje o 5,3 %.
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Starbucks zveřejnil výsledky za 3Q, společnost nadále pracuje na otočení trendu pod novým CEO
30.07. 12:05 Fio - Visa ve 3Q zaznamenala dvouciferný růst výnosů, výhled na celý rok ponechala beze změny
30.07. 11:45 Fio - Adidas ve 2Q nenaplnil odhad trhu na úrovni tržeb
30.07. 11:05 Fio - Porsche zveřejnilo výsledky za 1H, automobilka potřetí tento rok snížila svůj výhled
30.07. 10:44 Fio - Akciový výhled
30.07. 08:56 Fio