Akciové trhy opět výrazně ovlivňuje vývoj eurodolaru
Přestože na makrodata z USA trhy v Evropě reagovaly negativně, trhy v USA po dvoudenních poklesech dnes otevírají v zeleném pásmu a v 16:30 index S&P 500 připisuje 0,30 % na 2.103 bodů.
Na pražské burze dnes výrazně ztrácejí akcie společnosti O2. Společnost sice zveřejnila lepší čísla na všech úrovních, ale vzhledem k nejistotě ohledně budoucího vývoje titulu na burze a také kvůli oznámení vyřazení titulu z indexu MSCI, akcie společnosti odepisují před závěrem obchodního dne téměř 10 % a obchodují se kolem 190 Kč za akcii.
V poslední době na trzích vidíme výraznější volatilitu, jak trhy hledají směr v době nejisté situace ohledně řeckého dluhu a před oznámením FEDu, kdy a jakým tempem začne zvyšovat sazby. Investoři by s vyšší volatilitou měli počítat. Současná situace, i po nedávné korekci, přesto nabízí zajímavé příležitosti k opatrnému budování nových pozic.
Poslední zprávy
- Tesla reportovala výsledky pod odhady, meziroční růst zaznamenal segment služeb
24.07. 11:41 Fio - Alphabet reportoval solidní výsledky, konglomerát plánuje ještě více investovat do infrastruktury
24.07. 11:27 Fio - Akciový výhled
24.07. 09:00 Fio - Moneta Money Bank reportovala čistý zisk za 2Q 2025 podle očekávání
24.07. 08:34 Fio - Denní report - středa 23.07.2025
23.07. 22:20 Fio