PPF půjčkou zatíží pouze CETIN a zahájí dobrovolný výkup akcií obou společností
Finanční skupina PPF, majoritní akcionář společností O2 a CETIN, oznámila, že o finanční asistenti ke splacení půjčky na akvizici původní společnosti O2 požádá pouze společnost CETIN, nikoliv i O2.
Zároveň oznámila, že ve stejné době, kdy CETIN spustí výkup svých akcií od akcionářů, kteří na valné hromadě hlasovali proti rozdělení společnosti, spustí PPF svůj vlastní dobrovolný výkup akcií společností O2 a CETIN, kterého budou moci využít všichni akcionáři.
Cena bude stanovena v okamžiku učinění obou veřejných návrhů.
PPF také oznámila, že nebude usilovat o stažení akcií společnosti O2 z burzy.
Akcie O2 (BAATELEC) se dnes budou poprvé obchodovat po rozdělení, referenční cena byla stanovena na 49,4 Kč. Poprvé se dnes budou obchodovat akcie společnosti CETIN (BAACETIN), pro které pražská burza stanovila referenční cenu 150 Kč.
Zdroj: PPF, Burza cenných papírů Praha
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Smíšené obchodování a „čipovky“ v růstovém tažení
15.07. 19:00 Fio - Citigroup reportovala solidní výsledky za 2Q, výnosy z obchodování překonaly očekávání
15.07. 16:58 Fio - Pražská burza mírně posílila
15.07. 16:34 Fio - JPMorgan reportoval za 2Q, pozitivně překvapily výnosy z tradingu a z poplatků ze správy aktiv
15.07. 15:52 Fio - BlackRock ve 2Q zklamal investory čistým přítokem aktiv
15.07. 15:44 Fio