K dohodě stále daleko
V dopoledních hodinách došlo k výraznému vystřízlivění investorů, a to pravděpodobně po údajném výroku Tsiprase o možné neshodě s věřiteli. Přesné znění této zprávy se liší zdroj od zdroje. Někde se píše o tom, že věřitelé odmítli Tsiprasův návrh a někde o tom, že jej pouze doposud nepřijali. Informaci přinesl Tsiprasův spolupracovník. Německý index DAX reagoval ochlazením o necelé procento a v červených číslech se obchoduje až doposud. V 16:00 se pohybuje na úrovni 11.475 bodů.
Ani lepší makrodata nepostrčila zámořské trhy k překonání blízkých maxim. Hlavní akciové indexy startují dnešní obchodní den nepatrnými poklesy. Index S&P 500 ztrácí 0,1 % a obchoduje se na úrovni 2.121 bodů.
I dnes tedy pokračuje série jednání mezi věřiteli a Řeckem. Dle mého názoru k dohodě nakonec dojde, otázkou zůstává kdy a za jakých podmínek.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 23.07.2025
23.07. 22:20 Fio - Hasbro reportovalo solidní výsledky za 2Q, čistý zisk byl negativně ovlivněn jednorázovou položkou
23.07. 17:54 Fio - Pražská burza posílila
23.07. 16:49 Fio - Moody´s reportovalo výsledky za 2Q a zvýšilo výhled očištěného zisku na akcii
23.07. 16:25 Fio - Thermo Fisher Scientific ve 2Q mírně překonal odhad zisku na akcii a lehce navýšil roční výhled
23.07. 15:01 Fio