Pražská burza počtvrté vzhůru
Pražská burza ve středu po vzoru evropských trhů posilovala. Index PX přidal +1,2% na 852 bodů, šlo přitom o 4 růst v řadě. Největší aktivita patřila akciím ČEZ (215 mil. Kč), jež konsolidovaly kolem úrovně 423 Kč. Titul při ranním otevření zkoušel neúspěšně projít přes 430 Kč. Lépe se dnes vedlo bankovním titulům v čele s akciemi Komerční banky. KB dokázala poskočit na dohled 950 Kč (+2,6%). Erste se obchodovala nad 600 Kč (+1,2%) a Moneta se vrátila na hladinu 75 Kč (+2,5%). Podobně optimistický vývoj měla pojišťovna VIG (+2,7%). S bankovními tituly držely krok menší emise Fortuna (+2,5%) a Stock (+1,7%). Naopak ztrátu si připsala mediální CETV (-2,7%), nedařilo se defenzivním titulům Pegas (-1,2%) či Philip Morris (-0,7%).
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Indexy prozatím v převážně kladných číslech
25.06. 19:02 Fio - Pražská burza mírně dolů
25.06. 16:34 Fio - Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
25.06. 10:01 Fio - Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
25.06. 08:54 Fio - Akciový výhled
25.06. 08:50 Fio





