Ranní flashcrashové kafe BH Securities 7.10.2016
Britská libra zažila v asijském obchodování „flash crash“, kdy měna během dvou minut oslabila až o 6 %. V průběhu noci ale většinu ztrát rychle umazala. Důvodů pro flash crash bývá celá řada. V tomto případě se spekuluje o chybě při zadání pokynu, prodejním tlaku při nízké likviditě, algoritmickém obchodování nebo obavách z „tvrdého přistání britské ekonomiky po brexitu. Dnes bude vydán odhad britského HDP za 3. čtvrtletí. Spekuluje se také o velkém tzv. bariérovém opčním obchodu.
Globální trhy včera po většinu dne byly přilepeny k čáře nulového zisku protože čekají na dnešní statistiky z amerického trhu práce za září, které ovlivní pravděpodobnost zvedání sazeb FEDem. Vyprodávaly se tak tituly senzitivní na růst úrokových sazeb, banky naopak benefitují z očekávání, že ECB a další centrální banky přesunou pozornost ze snižování sazeb na operace směrem k dosažení strmější úrokové křivky. Klesala velká většina komodit jako projev rostoucího dolaru. Zlato se také drželo poblíž nedávných minim a těžaři zlata pokračovaly v poklesu.
Ropa se naopak držela poblíž maxim po zprávách, že podstatná část zemí OPEC a Rusko se hodlají příští týden neformálně sejít v Istanbulu.
Z makrodat uvidíme ve 14:30 zmiňovaná důležitá data z amerického trhu práce. Vyjdou také odhady britského HDP za 3 čtvrtletí. V rámci konference Institutu pro mezinárodní finance. Bude mluvit celá řada členů FEDu.
Poslední zprávy
- Smíšené obchodování a „čipovky“ v růstovém tažení
15.07. 19:00 Fio - Citigroup reportovala solidní výsledky za 2Q, výnosy z obchodování překonaly očekávání
15.07. 16:58 Fio - Pražská burza mírně posílila
15.07. 16:34 Fio - JPMorgan reportoval za 2Q, pozitivně překvapily výnosy z tradingu a z poplatků ze správy aktiv
15.07. 15:52 Fio - BlackRock ve 2Q zklamal investory čistým přítokem aktiv
15.07. 15:44 Fio