Komerční banka v letech 2016 a 2017 očekává růst úvěrového portfolia o vyšší jednotky procent
Úvěrové portfolio Komerční banky by letos mělo vzrůst o „vyšší jednotky procent“, uvedl Jakub Černý, vedoucí vztahů s investory Komerční banky. V roce 2017 by se tempo růstu nemělo výrazně lišit od letošního roku.
Vliv potenciálního zavedení negativních sazeb Českou národní bankou na zisk by podle Černého měl být „omezený vzhledem k zajišťovací politice Komerční banky“.
Rostoucí kapitálové požadavky podle něj omezují schopnost českých bank úvěrovat, zvyšují náklady úvěrování a staví české banky do nevýhody v porovnání s bankami ze zemí s „měkčím režimem“.
"Uvedené informace by neměly pro trh představovat překvapení a neměly by tak mít dopad na kurz akcií Komerční banky," uvádí Michal Křikava, analytik Fio banky.
Akcie Komerční banky (BAAKOMB) dnes rostou o 0,4 % na 894,4 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Index DAX dnes ztrácí o 1 %, ranní zisky automobilek byly zkorigovány do záporu
28.07. 18:11 Fio - USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v červenci na 0,9 b. při očekávání -9 b.
28.07. 16:41 Fio - Americké akcie posilují a daří se firmám v polovodičovém sektoru
28.07. 16:17 Fio - Americké futures kontrakty indikují otevření v zelených číslech
28.07. 14:46 Fio - Komerční banka: Moody’s potvrdila dlouhodobý depozitní rating na úrovni A1 a stabilní výhled
28.07. 13:45 Fio