Ranní FED kafe BH Securities 2.11.2016
Prezidentský souboj v Americe je dle průzkumů velice těsný co do počtu voličů pro každého z kandidátů. Nicméně, Clintonová by i tak měla ze svých hlasů vydolovat více volitelů do finální volby prezidenta, jelikož vede v nejlidnatějších státech. Trhy ale převedly klasický defenzivní pohyb v obavě z vítězství Trumpa nebo alespoň z možných komplikací v souvislosti s FBI nebo Trumpem i v případě, že by zvolena byla Hillary Clintonová.
Dnes americký FED vyhlásí informace o úrokové sazbě ve 19:00 našeho času. Zvýšení sazeb neočekáváme, ale FED trhy pravděpodobně připraví na zvedání sazeb v prosinci. Nicméně, FED určitě uklidní trhy před volbami, takže lze očekávat velice uvolněnou rétoriku a náznak velmi pozvolného dalšího zvedání sazeb.
Dnes ještě uvidíme zprávy ohledně německého indexu nákupních manažerů v průmyslu a stejné číslo za celou eurozónu.
Dnes reportuje výsledky celá řada firem, například Deutsche Lufthansa, TE Connectivity, Alibaba, Twenty-First Century Fox, DaVita, Facebook nebo Qualcomm.
Zítra uvidíme české výsledky od Komerční banky a Fortuny.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 30.07.2025
30.07. 22:38 Fio - EA reportovala za 1Q čisté objednávky nad očekáváním a potvrdila celoroční výhled
30.07. 17:49 Fio - Pražská burza v tomto týdnu potřetí navyšuje historické maximum
30.07. 16:34 Fio - Společnost Garmin oznámila výsledky za 2Q nad odhady a navýšila celoroční výhled
30.07. 16:01 Fio - Kraft Heinz reportoval za 2Q, čistý zisk byl výrazně negativně ovlivněn jednorázovou položkou
30.07. 14:52 Fio