Kofola ČeskoSlovensko:Skupina Kofola se rozrostla o společnost Studenac
Firma Radenska, člen skupiny Kofola, úspěšně dokončila dříve oznámenou akvizici společnosti Studenac. Ta je známá především svými stejnojmennými minerálními vodami. Produktové portfolio Radenske se díky této akvizici rozšíří o přírodní minerální vodu Studenac, pramenitou vodu Studena a sirupy Lero. Tato akvizice zásadně posílí pozici Radenske a skupiny Kofola v adriatickém regionu.
Jak jsme již informovali, smlouva o prodeji Studenacu mezi Radenskou a Podravkou byla podepsána 20. září tohoto roku. Zahrnovala řadu podmínek, které měly být naplněny před převodem vlastnického práva. Vzhledem k tomu, že všechny tyto podmínky byly splněny, Radenska se stala majitelem 100 % podílu ve společnosti Studenac a firma se dnešním dnem stává součástí skupiny Kofola.
Marian Šefčovič, generální ředitel společnosti Radenska, si chválí akvizici firmy Studenac, přičemž zdůrazňuje význam akvizice při budování postavení na trhu jak v Chorvatsku, tak v širším regionu. “Milujeme lokální značky a jejich příběhy. Studenac je přesně takovou značkou a my uděláme vše, co je v našich silách, aby firma byla na trhu ještě úspěšnější. Studenac nyní potřebuje vlastní dávku omlazující pramenité vody, a to je to, co dobře umíme. Budeme také pracovat se spoustou synergických efektů, které jsme v procesu akvizice identifikovali. Máme pro to k dispozici kvalitní lokální tým, který zná velmi dobře zvyklosti místního regionu. Abychom zachovali kontinuitu výroby, všichni zaměstnanci firmy Studenac se stali našimi zaměstnanci,“ uzavírá Šefčovič.
Poslední zprávy
- Pražská burza v úvodu týdne stagnovala
21.07. 16:30 Fio - Makroekonomický výhled na tento týden: Rozhodnutí ECB o sazbách (eurozóna), index IFO (Německo),..
21.07. 16:28 Fio - Domino’s Pizza reportovala za 2Q porovnatelné tržby nad očekáváním Wall Street
21.07. 15:17 Fio - Verizon zveřejnil výsledky za 2Q nad očekáváním analytiků a zvýšil celoroční výhled
21.07. 13:45 Fio - Ryanair reportoval výsledky za 1Q, které překonaly očekávání
21.07. 11:58 Fio