Kofola ČeskoSlovensko: 2016 - stabilní růst v ČeskoSlovensku, rozšíření v adriatickém regionu
Stabilní růst v Česku a na Slovensku, zásadní rozšíření podnikání v adriatickém regionu, spousta nových značek v portfoliu skupiny, rychlý růst sítě UGO Salaterií a Freshbarů a ozdravné kroky na polském trhu. To je pracovní vizitka skupiny Kofola za minulý rok. Ukazatel EBITDA zůstal na úrovni loňského roku 1,1 mld. Kč. Tržby v roce 2016 byly ve srovnání s rokem 2015 nižší o 2,7 %, což bylo zapříčiněno změnou obchodního modelu v Polsku.
Pro Kofolu to byl velmi rušný rok. Od předloňského prosincového upsání akcií na pražské burze stihla firma zásadně rozšířit své podnikání v adriatickém regionu. V Chorvatsku získala výrobce přírodní minerální vody Studenac, od společnosti Badel 1862 d. d. zase získala přírůstek v podobě tří tradičních chorvatských značek Voćko, Nara a Inka.
Polsku vedení skupiny naplánovalo a krok po kroku realizuje plán, který by měl zvýšit tržby vlastních značek a podnikání v Polsku přivést k růstu. Kromě marketingových investic do vlastních značek firma zefektivnila svoji výrobu a uzavřela jeden ze tří výrobních závodů. Kromě těchto aktivit se loni podařilo zjednodušit strukturu celé skupiny, kdy součástí těchto změn bylo i stažení minimálního objemu akcií z varšavské burzy.
Kofole se v Česku, na Slovensku i v adriatickém regionu v meziročním srovnání s rokem 2015 dařilo, tržby ve skupině při vyloučení Polska rostly o 7,8 % a ukazatel EBITDA o 6,6 %. Největším tahounem se tradičně stala značka Kofola, zabodovaly ale i značky Rauch, Vinea a Radenska.
Tah na branku prokázala jedna z nejmladších značek v portfoliu Kofoly, značka UGO. Ta dokázala navýšit meziroční tržby o 53 %, o více než 100 mil. Kč.
Bližší informace na http://firma.kofola.cz/investor/aktuality-a-oznameni
Poslední zprávy
- Fintech SoFi Technologies reportoval za 2Q nad očekáváním a navýšil celoroční výhled
29.07. 15:10 Fio - PayPal reportoval za 2Q a navýšil roční výhled
29.07. 14:54 Fio - Pojišťovna UnitedHealth reportovala za 2Q, vysoké náklady na lékařskou péči zasahují ziskovost
29.07. 13:56 Fio - Projekce hospodaření Komerční banky za 2Q 2025
29.07. 10:47 Fio - EssilorLuxottica v 1H dle očekávání, tržby z brýlí Ray-Ban Meta se meziročně více než ztrojnásobily
29.07. 10:44 Fio