Ranní kafe BH Securities 2.5.2017
Akcie světových trhů vesměs rostly, podpořeny dobrými kvartálními výsledky zejména technologických firem, jak v Americe, tak v Asii.
Zisky na akcii zatím v celém indexu S&P 500 rostou meziročně o zhruba 12,5 %, což je nejlepší výsledek od 3. čtvrtletí 2011, které signalizovalo vrchol komoditního cyklu.
Na rozdíl od silných výsledků firem makrodata byla slabší jak v USA, tak v Číně a Japonsku, zejména díky slábnoucímu tempu růstu cen komodit a ochlazení růstu čínského trhu nemovitostí díky opatřením vlády na ochlazení přehřátého trhu. I tak průmyslová data naznačují pouze zpomalení temp růstu, ne kontrakci aktivity. Ceny komodit, včetně těžařů zlata, vesměs klesaly. Ropa také oslabovala, po opětovném růstu dodávek z Libye se trhy obávají, že ani prodloužení limitů těžby hlavních producentů nebude bez dalšího snížení kvót stačit k rychlému vyrovnání přebytku na trhu.
Banka Credit Suisse nasadila zatím 20 robotů založených na principu hlasové samoobsluhy propojené s umělou inteligencí podobné systému Amazon Alexa.
Řecko a mezinárodní věřitelé se dohodli na podmínkách uvolnění další tranše úvěru. Pokud Řecko uzákoní domluvené reformy, dostane další finanční pomoc. Nyní budou probíhat jednání o případném odpuštění části dluhu.
Dnes reportují například společnosti Apple, Master Card, Merck, Pfizer nebo BP. Zítra například Facebook, Tesla, Time Warner, Yum Brands.
Poslední zprávy
- Tesla reportovala výsledky pod odhady, meziroční růst zaznamenal segment služeb
24.07. 11:41 Fio - Alphabet reportoval solidní výsledky, konglomerát plánuje ještě více investovat do infrastruktury
24.07. 11:27 Fio - Akciový výhled
24.07. 09:00 Fio - Moneta Money Bank reportovala čistý zisk za 2Q 2025 podle očekávání
24.07. 08:34 Fio - Denní report - středa 23.07.2025
23.07. 22:20 Fio