Makroekonomické události pro tento týden: Summit NATO, záznam z jednání ČNB
Dnes americký ministr zahraničí Mark Pompeo opustí Vietnam a odjede do Abu Dhabi, kde se setká s představiteli Spojeným arabských emirátů. Odtamtud zamíří rovnou do Bruselu na summit NATO.
Německá kancléřka Angela Merkelová a čínský premiér Li Kequiang budou předsedat schůzi svých vlád na téma obchodu a investic.
V úterý Čína zveřejní data o vývoji inflace a peněžní zásoby.
Od středy do čtvrtka bude probíhat historicky již dvacátý devátý summit NATO. Netrpělivě se očekává, zdali členové Severoatlantické aliance projeví jednotu i přes nedávné obchodní spory.
V pátek Česká národní banka zveřejní záznam z jednání bankovní rady a graf rizik inflační prognózy z 27. června. Na tomto jednání ČNB přistoupila ke zvýšení dvoutýdenní repo sazby o 25 bazických bodů na 1 %, lombardní sazby o 50 bazických bodů na 2 %. Diskontní sazba byla ponechána na 0,05 %.
Ve Spojených státech amerických zahájí výsledkovou sezónu velké bankovní domy JP Morgan, Wells Fargo a Citigroup.
Zdroj: Bloomberg, ČNB
Marek Šilhart, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Amazon ve 2Q překonal očekávání, výhled na 3Q je analytiky považován za konzervativní
01.08. 12:35 Fio - Apple reportoval výsledky za 3Q, pozitivně překvapily tržby z prodeje telefonů iPhone
01.08. 12:20 Fio - Akciový výhled
01.08. 08:59 Fio - Erste Group reportovala čistý zisk za 2Q 2025 nad očekávání a upravila výhled na 2025
01.08. 08:59 Fio - Očekávané události: Bilance státního rozpočtu, PMI (ČR), Míra nezaměstnanosti (USA), CPI (eurozóna)
01.08. 08:06 Fio