Německé automobilky se chystají investovat do elektromobility zhruba jeden bilion korun
Německé automobilky chtějí získat zpět důvěru, jež ztratily během dieselového skandálu, který zasáhl hlavně automobilku Volkswagen, a v následujících dvou letech hodlají investovat přibližně jeden bilion korun do elektromobility. S tím plánují zvýšit i počet nabízených modelů na elektrický pohon z aktuálních zhruba 30 na 100. Vyjádřil se tak šéf sdružení automobilového průmyslu VDA Bernhard Mattes.
Dle něj by elektromobily měly tvořit v rámci německého trhu zhruba 30 % nových automobilů. Dnes se tato hodnota pohybuje na úrovni méně než 2 %. Výrazně by dle Mattese měl narůst také podíl hybridních modelů.
Článek k tématu z minulého týdne je k dispozici zde: Volkswagen očekává, že bude nejvýdělečnějším výrobcem elektromobilů
Volkswagen (VOW3) se aktuálně obchoduje se ztrátou 0,69 %, Daimler (DAI) s růstem 0,58 %, BMW (BMW) na zelené nule (+0,041 %).
Zdroj: ČTK
David Halman, Fio banka, a.s.
David Halman, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Trhy končí hluboko v červeném
01.08. 22:03 Fio - Indexy pod tlakem cel a zpráv z trhu
01.08. 19:28 Fio - Denní report - pátek 01.08.2025
01.08. 16:52 Fio - Pražská burza spolu se zahraničím klesala
01.08. 16:36 Fio - Chevron reportoval rekordní produkci ropy, segment upstreamu zaostal za odhady
01.08. 16:21 Fio