UniCredit doporučuje spekulovat do konce roku na oslabení koruny
Sázka na slabší korunu do konce roku
Italská banka UniCredit dnes zveřejnila doporučení na nákup měnového páru EUR/CZK, když očekává ke konci roku další oslabování koruny. Stratég italské bankovní skupiny Kiran Kowshik ve zprávě uvedl, že UniCredit očekává oslabení koruny na páru s eurem na 26,25 EUR/CZK.
Úprava bilancí v závěru roku a evropské automobilky
Kowshik doporučení vysvětluje z titulu sázky na sezónní zeštihlování bilancí domácích bank* a také snahou o svezení se současným negativním sentimentem evropských automobilek. Stratég UniCredit dodal, že tento rok sice může být oslabení menší než v minulosti, když investoři mohou být lépe připraveni, avšak vysoký level bankovních depozit by podle něho stále měl implikovat oslabení kurzu koruny.
Další střednědobé důvody
Mimo výše zmíněných dvou stěžejních důvodů přidává Kowshik také několik střednědobých faktorů, které by měly podle něho tlačit na slabší korunu. Konkrétně zmiňuje zpomalování růstu ekonomiky, silnější dolar, nejistotu kolem brexitu a potenciální zavedení tarifů na evropské automobilky ze strany Spojených států.
Koruna dnes na páru s eurem na 25,85 EUR/CZK.
—————————————————————————————————
*Banky v závěru roku nerady přijímají další likviditu. Overnight vklady tak raději úročí negativní sazbou kvůli poplatkům do resolučního fondu. Tento efekt vytváří tlak na uzavírání korunových pozic.
Zdroj: Bloomberg
František Mašek, Fio banka, a.s.
František Mašek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 21.01.2026
21.01. 22:16 Fio - Pražská burza po včerejším výprodeji rostla
21.01. 16:47 Fio - Netflix pozastaví zpětné odkupy akcií, výhled ziskovosti byl reportován pod odhady trhu
21.01. 12:52 Fio - Akciový výhled
21.01. 08:59 Fio - Denní report - úterý 20.01.2026
20.01. 22:08 Fio





