Frankfurtská burza končí po středečním obchodování posílená
Jeden z největších zisků si z dnešního obchodního dne si odnáší emise společnosti Vonovia (VNA), která zesílila o 2,9 %. Ve včerejších večerních hodinách po uzavření burzy oznámil Kempen úpravu svého investičního doporučení na akcie této společnosti na „buy“.
Živo dnes bylo například i na akciích Bayeru (BAYN), který momentálně posiluje o 0,97 %. Nejdříve přišla zpráva o tom, že rakouští zákonodárci v prvním kole legislativního procesu přijali zákaz používání údajně karcinogenního přípravku Roundup. Poté následovalo prohlášení sanfranciského okresního soudce, který připustil snížení pokuty vycházející ze soudního sporu kvůli stejnému herbicidu: celá částka požadovaná po Bayeru by tak mohla klesnout z 80 mil. USD i o 30 mil.
S největší dnešní ztrátou prozatím vystupuje společnost Continental (CON), která přichází o 1,6 % z ceny svých akcií.
V průběhu dne zveřejnila německá obchodní asociace svůj nový upravený výhled pro vývoj domácího průmyslu. Snížila odhad, jak se budou vyvíjet produkce a tržby společností v odvětví o 0,5 p.b. níže: produkce by tak měla klesnout o 4 % a tržby pak o 3 %.
Mezi nejztrátovějšími tituly se dnes objevují ihned dvě firmy z chemického průmyslu a výroby materiálů: Covestro (1COV) ztrácí 1,0 % a BASF SE (BAS) zlevňuje o 0,2 %.
Index DAX +0,62 % na 12604,69 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
Vonovia (VNA) | +2,9 % | Continental (CON) | -1,6 % |
Deutsche Bank (DBK) | +2,7 % | Infineon Technologies (IFX) | -1,0 % |
RWE (RWE) | +2,0 % | Covestro (1COV) | -1,0 % |
Adidas (ADS) | +1,9 % | BASF SE (BAS) | -0,2 % |
Volkswagen (VOW3) | +1,6 % | Siemens (SIE) | 0,0 % |
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Blín, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Akciový výhled
07.08. 09:01 Fio - ČEZ: výsledky hospodaření za 2Q 2025 (+komentář analytika)
07.08. 08:55 Fio - Denní report - středa 06.08.2025
06.08. 22:19 Fio - Zábavní společnost Walt Disney zveřejnila výsledky hospodaření a mírně navýšila celoroční výhled
06.08. 18:23 Fio - Uber reportoval výsledky za 2Q a oznámil zpětné odkupy ve výši 20 mld. USD
06.08. 17:09 Fio