Apple varuje, že kvůli efektům koronaviru nenaplní kvartální výhled tržeb
Americký gigant včera informoval, že problémy, jež způsobuje šíření koronaviru v Číně, budou mít dopad na slabší tržby společnosti v tomto kvartále. Apple podle prohlášení očekával, že problémy s dodavatelským řetězcem budou trvat pouze do skončení oslav lunárního Nového roku, tedy do 10. února. Situace se však k běžnému chodu vrací pomaleji, než společnost anticipovala. To znamená, že „celosvětová nabídka iPhonů bude dočasně omezena,“ informuje konkrétně firma v prohlášení.
Kromě problémů s dodavatelským řetězcem se šíření nového viru samozřejmě propisuje také do menších prodejů v Číně, kde je mnoho prodejen buď zcla zavřených, případně zaznamenávají signifikantně sníženou návštěvnost.
To vše vede Apple k varování ohledně tržeb, které tak pravděpodobně nenaplní výhled na tento kvartál, jenž byl zveřejněný na konci minulého měsíce.
Akcie Applu dnes v pre-marketu klesají o 3,5 %.
Zdroj: The Financial Times; Apple
František Mašek, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 30.07.2025
30.07. 22:38 Fio - EA reportovala za 1Q čisté objednávky nad očekáváním a potvrdila celoroční výhled
30.07. 17:49 Fio - Pražská burza v tomto týdnu potřetí navyšuje historické maximum
30.07. 16:34 Fio - Společnost Garmin oznámila výsledky za 2Q nad odhady a navýšila celoroční výhled
30.07. 16:01 Fio - Kraft Heinz reportoval za 2Q, čistý zisk byl výrazně negativně ovlivněn jednorázovou položkou
30.07. 14:52 Fio