Německé trhy končí obchodování v plusu, dařilo se Siemens Energy, Deutsche Post a Adidasu
Akciím se dnes dařilo ve Frankfurtu i jinde v Evropě. Nejzelenějšími akciemi dneška jsou Siemens Energy, Adidas a Deutsche Post, která dnes začala být opět pokrývána od J.P. Morgan s prvotním hodnocením „Overweight“ (nadvážit). Nedařilo se Porsche AG, Sartoriu, QIAGENu a Continentalu.
Ze sektorů se dnes v Evropě nejvíce dařilo sektoru IT (+2,4 %), průmyslu (+1,5 %) a finančnímu sektoru (+1,1 %). V záporu uzavřely pouze utility (-0,4 %) a sektor nezbytné spotřeby. Na kladné nule pak je zdravotnictví.
| Index DAX +0,98 % na 18509 b. | |||
|---|---|---|---|
| Nejsilnější akcie | Změna | Nejslabší akcie | Změna |
| Siemens Energy (ENR) | +5,1 % | Dr Ing hc F Porsche AG (P911) | -1,8 % |
| Adidas (ADS) | +2,8 % | Sartorius (SRT3) | -1,7 % |
| Deutsche Post AG (DHL) | +2,3 % | Qiagen (QIA) | -1,4 % |
| SAP (SAP) | +2,3 % | Continental (CON) | -1,3 % |
| Commerzbank AG (CBK) | +2,3 % | RWE (RWE) | -0,8 % |
Zdroj: Bloomberg
Tobiáš Kohout
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





