ČEZ: Nejvyšší správní soud zrušil rozhodnutí soudu o zákazu podpisu smlouvy o výstavbě v Dukovanech
Krajský soud v Brně na začátku května zablokoval podepsání smlouvy o výstavbě reaktorů s KHNP. Společnosti EDU II a KHNP poté podaly kasační stížnosti, kterým Nejvyšší správní soud vyhověl a věc vrátil krajskému soudu k dalšímu řízení.
„NSS shledal předběžné opatření jednak nezákonným, jednak zčásti nepřezkoumatelným. […] NSS dospěl k opačnému závěru než krajský soud. Desátý senát Nejvyššího správního soudu konstatoval, že se žaloba předběžně jeví jako nedůvodná,“ uvedl Nejvyšší správní soud v tiskové zprávě.
Vývoj akcie ČEZ
Akcie společnosti ČEZ (BAACEZ) dnes na pražské burze mírně oslabují o 0,33 % na 1 215 Kč. Na RM-SYSTÉMu se obchodují také za 1 215 Kč.
Zdroj: NSS
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Wall Street míří vstříc novým maximům
31.07. 20:00 Fio - Frankfurtská burza neudržela zisky a zakončuje seanci poklesem
31.07. 18:21 Fio - USA: Zásoby plynu podle EIA k 25. červenci vzrostly o 48 mld. kubických stop při očekávání 41 mld.
31.07. 17:01 Fio - USA: Index nákladů práce ve 2Q vzrostl o 0,9 % při očekávání růstu o 0,8 %
31.07. 15:12 Fio - USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 26. červenci dosáhly 218 tis. při očekávání 223 tis.
31.07. 15:09 Fio