ČEZ: Rolls-Royce SMR byl vybrán jako dodavatel malých modulárních reaktorů ve Velké Británii
Britský vývojář SMR se tak stal preferovaným dodavatelem, a má tak příležitost postavit první tři malé modulární reaktory ve Velké Británii.
„V České republice jsme dokončili výběr budoucího dodavatele malých modulárních reaktorů v loňském roce. Rolls-Royce SMR nám nabízí nejlepší podmínky z hlediska spolupráce i technologie. Vítězství Rolls-Royce SMR v britské soutěži na výstavbu malých modulárních reaktorů potvrzuje naše kroky z října minulého roku.“ říká předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.
ČEZ v říjnu minulého roku podepsal spolupráci s Rolls-Royce SMR a v březnu oznámil, že se stal akcionářem této společnosti.
Akcie ČEZ
Akcie ČEZ (BAACEZ) na pražské burze beze změny na 1 200 Kč. Na RM-SYSTÉMu posilují o 0,17 % na 1 200 Kč.
Zdroj: ČEZ
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Michal Bárta
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Německo: Maloobchodní tržby v červnu meziročně vzrostly o 4,6 %
30.07. 08:05 Fio - Očekávané události: HDP (napříč regiony), rozhodnutí FOMC (Fed) o sazbách (USA)
30.07. 07:58 Fio - Zámořské akcie před zítřejším FEDem oslabily
29.07. 22:06 Fio - Frankfurtská burza uzavřela úterní seanci růstem, Deutsche Post hrozí pokuta za „greenwashing“
29.07. 18:29 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v červenci na 97,2 b. při očekávání 96 b.
29.07. 16:29 Fio