BP: National Semiconductor plánuje redukci 200 pracovních míst
Polovodičová společnost National Semiconductor Corp. (NSM) včera oznámila, že hodlá prodat vybavení a propustit 200 pracovníků ve svých továrnách na výrobu polovodičových plátků. Společnost tak činí ve snaze o modernizaci těchto podniků a snížení kapacity.
Společnost předpokládá, že si tato opatření vyžádají náklady ve výši 20 mil. USD, z toho většinu by měla započítat do výsledků hospodaření za fiskálně třetí čtvrtletí.
Podniky na výrobu polovodičových plátků společnost provozuje v amerických státech Texas a Maine a ve skotském Greenocku.
Akcie NSM v pátek posílily o 1,84 % na 19,37 USD.
Poslední zprávy
- Asijsko-pacifický region posiluje, v popředí jsou technologie po silných výsledcích Micronu
25.06. 08:48 Fio - Evropské futures kontrakty mírně posilují
25.06. 08:31 Fio - Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
25.06. 08:11 Fio - Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
25.06. 08:09 Fio - Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
24.06. 22:17 Fio





