BP: France Telecom reportuje za loňský rok nárůst zisku o 52 procent
Francouzská telekomunikační společnost France Telecom SA (FTE) dnes oznámila, že se její zisk zvýšil v roce 2007 o 52 procent díky zlepšení marží, nižším daním a finančním nákladům a mobilní divizi, která se podílela na růstu příjmů.
Čistý zisk firmy vzrostl za loňský rok na 6,3 mld. EUR z 4,14 mld. EUR v předešlém roce, a předčil tak konsensuální odhad analytiků dotazovaných agenturou Dow Jones Newswires pro 5,53 mld. EUR.
Příjmy firmy se zvýšily na 52,96 mld. EUR z 51,7 mld. EUR v roce 2006 díky růstu mobilních operací firmy napříč Evropou, Afrikou a Středním východem. Vykázané příjmy vyšly v souladu s průměrným odhadem analytiků. Za čtvrté čtvrtletí se tržby společnosti zvýšily o 2,1 procenta na 13,5 mld. EUR.
Společnost France Telecom dnes zopakovala svoji finanční projekci pro letošní rok a uvedla, že za rok 2007 vyplatí dividendu ve výši 1,30 EUR na akcii.
Akcie FTE včera na NYSE zavíraly na ceně 33,40 USD.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





