Sprint Nextel hlásí ztrátu
Sprint Nextel Corp. (S), třetí největší bezdrátová komunikační společnost v USA, utrpěla v posledním čtvrtletí uplynulého fiskálního roku ztrátu 29,5 mld. USD (10,36 USD na akcii) zatímco ve stejném období předchozího roku firma hospodařila se ziskem 261 mil. USD (9 centů na akcii). Ztráta je způsobena především odpisem hodnoty nedávno koupeného Nextelu. Bez něj by firma dosáhla zisku 21 centů na akcii a o 3 centy tak překonala odhady analytiků. Tržby se snížily o 5,7% na 9,85 mld. USD a o 80 mil. USD tak zaostaly za očekáváním trhu. Firma se potýká s odlivem zákazníků, kteří jsou nespokojeni s kvalitou jejích služeb. Kromě toho jí konkurenční boj tlačí k dalšímu snižování cen.
Akcie společnosti se před oficiálním otevřením zámořských trhů propadají o 10,61% na 8,00 USD.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





