Měď míří na jih
Na nejnižší hodnoty za poslední tři měsíce se na newyorském COMEXu dostala cena mědi kvůli náznakům ze strany Bena Bernankeho, šéfa FEDu, že jeho instituce nebude pokračovat ve snižování úrokových sazeb. Důvodem jsou obavy z dalšího oslabování amerického dolaru a vývoje inflačních očekávání. Trh se však obává, že ponechání sazeb v nezměněné výši může mít negativní dopad na vývoj amerického hospodářství a tím na poptávku po mědi. Kontrakt mědi s termínem dodání v červenci uzavíral středeční obchodování na hodnotě 354,50 centů za libru, o 3,3 centu níže v porovnání s předchozím dnem. Jedná se o nejnižší uzavírací hodnotu od 15. února. Podle analytiků společnosti Standard Chartered by cena mědi měla nadále klesat a ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku by její průměrná cena měla být 329 centů za libru, od začátku tohoto roku je zatím průměr 365,26 centů.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
24.06. 17:54 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
24.06. 17:32 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
24.06. 16:44 Fio - USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
24.06. 16:27 Fio - USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.
24.06. 16:12 Fio





