US futures indikují výběr zisků
Dnešní obchodování na akciových trzích v USA se nejspíše neponese v duchu dalších nákupů. Naopak US futures indikují výběr zisků, když Čína, Eurozóna a Británie dnes ohlásili velké propady v indexech ohledně výroby. Tato data jsou na pořadu i v USA a neočekává se nic povzbudivého. Dnešní obchodování by mohlo být zaměřeno na těžařské společnosti, když padá cena ropy v souvislosti s nesnížením produkce od kartelu OPEC. Dále bude zřejmě již spekulováno se zítřejším vystoupením představitelů General Motors, Ford a Chrysler v Kongresu USA, kde mají předložit svůj plán na využití případné vládní pomoci. Rozporuplné zprávy se objevují kolem Yahoo a Microsoftu. Zdroje se rozcházejí ve zprávách ohledně jednotlivých zájmů těchto společností.
Konkrétní stavy futures vypadají takto: DJIA Index -188 bodů, Nasdaq 100 Index -28,5 bodů a S&P 500 Index -23,4 bodů.
Dnes nejsou na pořadu žádné významné hospodářské výsledky.
Dnešní makroukazatele budou obsahovat Construction Spending za říjen 08 s číslem -0,9% a ISM Index za listopad 08 s očekáváním 38,0 bodů.
Na komoditních trzích se ropa obchoduje za 51,95 USD za barel (Crude Oil - NYMEX) a zlato stojí 791,8 USD za trojskou unci (Gold - COMEX). Na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,2667 a poměr JPY/USD je 93,9400.
CAPITAL PARTNERS a.s.
Karel Chod
Poslední zprávy
- Intuitive Surgical reportoval za 2Q, významný růst výnosů byl vyvážen výhledem očištěné hrubé marže
23.07. 12:00 Fio - Texas Instruments oznámil výsledky za 2Q nad očekáváním, výhled je podle analytiků opatrný
23.07. 11:30 Fio - SAP reportoval solidní čísla za 2Q, společnost zůstává obezřetná z důvodu makroekonomické situace
23.07. 11:18 Fio - Projekce hospodaření Moneta Money Bank za 2Q 2025
23.07. 10:54 Fio - Pražská burza posiluje, zítra před trhem oznámí své výsledky Moneta
23.07. 09:39 Fio