Moravia Energo vyřazena z trhu s elektřinou
ČEZ včera oznámil, že jeden z největších obchodníků s elektřinou, Moravia Energo (ME), byl včera vyřazen z trhu s elektřinou. Zákazníci ME tak po dobu tří měsíců budou dostávat elektřinu od tzv. dodavatelů poslední instance. Těmi v jednotlivých regionech ČR jsou ČEZ, PRE a E.On. Energetický regulační úřad určil cenu za náhradní dodávku na 3 030 Kč/MWh (106 EUR/MWh). ČEZ však nepředpokládá, že tuto maximální cenu využije. Podle našeho názoru je tato situace pro ČEZ šancí převzít klienty ME, proto maximální cenu nevyužije. Jen připomínáme, že prodejní pozice ČEZu vůči ME je zajištěna bankovní zárukou, pokrytí pozice však není trhu známo.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





