IPO a Česká pojišťovna – plány, minoritní akcionáři a analytici
Česká pojišťovna chystá IPO! Pro mnohého jistě trochu překvapivá zpráva vzhledem k tomu, že Česká pojišťovna resp. její největší akcionář CESPO B.V. Amsterdam, patřící do finanční skupiny PPF, loni jako jeden z prvních vyvlastnil minoritní akcionáře pojišťovny. Za jednu akcii vyplatil 21 288 Kč a podle propočtů České kapitálové informační agentury to s celkovou částkou 1,46 miliardy korun byl nejdražší český squeeze-out. Zdá se však, že časy se mění.
Majitel PPF a nejbohatší Čech Petr Kellner připravuje expanzi na Ukrajinu, do Číny či Vietnamu a podle analytiků by se mu peníze od investorů hodily.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/ipo-a-ceska-pojistovna-plany-minoritni-akcionari-a-analytici.html
Poslední zprávy
- Index PX v úvodu týdne opět posunul historické maximum výše
28.07. 16:34 Fio - Colt CZ: dohoda mezi USA a EU přináší 15% celní sazbu
28.07. 10:24 Fio - Index DAX v úvodu obchodování posiluje po uzavření celní dohody mezi USA a EU
28.07. 09:35 Fio - Akciový výhled
28.07. 08:59 Fio - USA a EU se dohodly na 15% clech na většinu evropského exportu včetně automobilů
28.07. 08:57 Fio