Afin Brokers,a.s.-Totální masakr
Totální masakr
Ztráty, jaké dlouho nikdo nepamatuje,bylo po celý den možno vidět na pražské burze. Prodeje se naprosto vymkly kontrole. Zentiva, Unipetrol a Philip Morris se v průběhu dne potýkaly se ztrátami většími než 10%. Jen Zentivě se v závěru podařilo uniknout, aby uzavřela se ztrátou 8,8%. Philip Morris se před závěrem také mírně zvedl, zavřel posledním obchodem za 10 300 a odepsal dalších 11,9%! V průběhu seance však byly vidět i kotace pod 10 000 korunami. Ale ani to nestačilo na Unipetrol, který klesl o 14% s posledním obchodem za 207,8 koruny. Ostatní tituly bez výjimky klesaly a lišily se jen velikostí své ztráty. K nejmenší si může gratulovat ČEZ, který dosáhl za běžných podmínek hrozných -3,6%.
Za výjimečnými cenovými pohyby nezaostával ani objem obchodů. Vedl ČEZ se třemi mld Kč, Zentivy se zobchodovalo jindy nevídaných 1,7 mld Kč, miliardovou hranici překonal i Telecom a Komerční banka.
Všechno zůstalo stranou, jen se prodávalo, index ztratil skoro 6%! a pohled na ostatní trhy ukazuje, že jsme v tom nebyli sami. O to možná hůř.
Roman Skalický
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 17.07.2025
17.07. 22:34 Fio - General Electric Aerospace reportoval za 2Q nad očekáváním a navýšil celoroční i dlouhodobý výhled
17.07. 17:16 Fio - Pražská burza rostla s pozitivním sentimentem na západoevropských trzích
17.07. 16:39 Fio - Abbott Laboratories ve 2Q podle očekávání, výhled hospodaření však trh nepotěšil
17.07. 14:58 Fio - PepsiCo za 2Q reportovalo tržby i očištěný zisk na akcii nad očekáváním Wall Street
17.07. 13:12 Fio