Klesající trend bude přetrvávat do konce tohoto týdne
Počáteční otevření a obchodování na pražské burze bylo pod vlivem výrazně záporného vývoje jak na evropských trzích, tak i obchodování z předešlého dne na americkém trhu s ohledem na tamní náladu. Situace se však na západoevropských trzích začala rychle zlepšovat, což mělo mírně pozitivní vliv i na naši burzu. Okolní burzy dnes obchodovaly převážně v kladných hodnotách, kromě našeho indexu PX, který oslabil o 1,82%.
Největší ztrátu dnes zaznamenaly akcie Zentivy (1.046 Kč, -3%) spolu s akciemi Unipetrolu, které zakončily na 192 Kč (-7%). Naopak velmi slušnou podporu měly dnes akcie společnosti Philip Morris ČR, které uzavřely na 12.252 Kč (+0,62%).
Myslím si, že klesající trend bude přetrvávat do konce tohoto týdne, a taktéž i nezvykle vysoká volatilita na našem trhu. Cenová hladina prakticky všech titulů na pražské burze je velice zajímává a očekávám, že je jen otázkou času kdy přiláká větší počet kupců.
Autor: Petr Řezníček
Poslední zprávy
- Starbucks zveřejnil výsledky za 3Q, společnost nadále pracuje na otočení trendu pod novým CEO
30.07. 12:05 Fio - Visa ve 3Q zaznamenala dvouciferný růst výnosů, výhled na celý rok ponechala beze změny
30.07. 11:45 Fio - Adidas ve 2Q nenaplnil odhad trhu na úrovni tržeb
30.07. 11:05 Fio - Porsche zveřejnilo výsledky za 1H, automobilka potřetí tento rok snížila svůj výhled
30.07. 10:44 Fio - Akciový výhled
30.07. 08:56 Fio