US futures: vyčkávání před makrodaty
Prozatímní futures na hlavní akciové indexy neindikují žádný trend. Již včerejší, řekněme volatilnější obchodování, jakoby hledalo směr dalšího vývoje. Na jednu stranu dnes máme pátek, na druhou stranu vítr do plachet přináší pozitivní předběžná čísla o vývoji GDP světových ekonomik z posledních dnů.
Dnes by mohla přinést určité vodítko makrodata. Jedná se o index spotřebitelských cen CPI za červenec s očekáváním 0 % (Core CPI má být +0,1 %), v meziročním vyjádření se čeká CPI -1,9 % (Core CPI +1,6 %), dále Industrial Production s číslem 0,4 %, Capacity Utilization s cifrou 68,3 % a Un. Michigan Confidence za srpen s hodnotou 69,0 bodů.
Po těchto reportech bude zřejmě jasnější, zda se trhy rozhodnou nabrat výrazněji nějaký směr obchodování.
Výsledková sezóna pokračuje reporty například těchto společností: Abercrombie & Fitch, Beate Uhse, JCPenney, KGHM POLSKA MIEDZ S A, Knightsbridge, Petróleo Brasileiro S.A.-Petrobras.
Konkrétní stavy futures vypadají takto: DJIA Index -16 bodů, Nasdaq 100 Index -4 bodu a S&P 500 Index -1,4 bodů.
Nejbližší kontrakt ropy se obchoduje za 70,57 USD za barel (Crude Oil - NYMEX), zlato stojí 957 USD za trojskou unci (Gold - COMEX). Na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,4275.
Karel Chod
CAPITAL PARTNERS a.s.
www.stockmarket.cz
Poslední zprávy
- Denní report - středa 02.07.2025
02.07. 22:24 Fio - Pražská burza na zelené nule, Kofola a Colt naposled s dividendou
02.07. 16:27 Fio - Constellation Brands reportovala za 1Q, trh podle CEO čelí slabší spotřebitelské poptávce
02.07. 15:33 Fio - Akciový výhled
02.07. 08:56 Fio - Denní report - úterý 01.07.2025
01.07. 22:07 Fio