Dohánění svátku, Telefónica se prodává
Pražská burza díky včerejšímu svátku propásla výrazný růst okolních trhů. Mírná snaha o srovnání kurzů probíhala na většině titulů, pod výraznější prodejní tlak se ale dostaly akcie Telefónica O2, které se obchodovaly kolem 426 Kč. Erste opět testuje hranici rezistence 30 euro. ČEZ prorazil trendovou poklesovou linii, skok na 915 Kč byl tedy spíše technickou záležitostí, růst na tomto titulu však může pokračovat.
Akvizici v zahraničí by mohla připravovat pojištovna VIG. Podle deníku L´Echo, bez uvedení zdroje, by mohla za 244 miliónů euro koupit polskou společnost Towarzystwo Ubezpieczen i REasekuracji Warta patřící do skupiny KGB Group.
CYRRUS, a.s. uvedl včera na polský alternativní trh NewConnect předního operátora bioplynových stanic v České republice energetickou společnost BGS Energy plus, a.s. Akcie firmy BGS se upisovaly za 10,80 korun za kus a po prvním obchodním dni jejich hodnota vzrostla o mimořádných 58,33% na 17,10 koruny. Zobchodovaný objem činil více než 800 tisíc korun a proběhlo 48 obchodů
Poslední zprávy
- Akcie na frankfurtské burze oslabují, reportovaly Volkswagen, Deutsche Börse a Puma
25.07. 09:57 Fio - Intel ve 2Q překonal očekávání na tržbách, marže však zaostaly
25.07. 09:41 Fio - Akciový výhled
25.07. 09:00 Fio - Technologický sektor táhl dnešní růst
24.07. 22:01 Fio - Trh je po absorbování dat smíšený
24.07. 19:02 Fio