Koruna v pondělí téměř beze změny
Pondělní obchodování na koruně vůči euru bylo velmi nudné, když koruna se pohybovala kolem úrovně 25,90 CZK/EUR a až do odpoledních hodin nevybočila z úzkého pásma 25,875-25,930. Ani polský zlotý či maďarský forint výrazných změn nedoznaly. Důvodem relativního klidu v regionu byl i fakt, že ve světě nebyla zveřejněna žádná důležitá data.
Dnes jsme se z domácích dat dočkali pouze ekonomické důvěry ČSÚ za říjen. Ta se sice oproti předchozímu měsíci zhoršila (spotřebitelská i podniková důvěra), nicméně po sezónním očištění de facto stagnovala.
Zítra se zajímavých dat v regionu nedočkáme, koruna tak i nadále bude pod vlivem regionálního vývoje či globálního vývoje rizikového apetitu.
Výnosová křivka dnes mírně vzrostla a zvýšila svůj sklon, když krátký konec křivky se posunul výše o 3bb (2Y IRS) a delší konce o 5bb (10Y IRS).
Poslední zprávy
- Pražská burza v poklesu
14.01. 16:45 Fio - Citigroup zveřejnila výsledky za 4Q, které ovlivnila jednorázová položka
14.01. 16:14 Fio - Bank of America reportovala výsledky za 4Q a představila výhled čistých úrokových výnosů na 2026
14.01. 15:25 Fio - Banka Wells Fargo zveřejnila výsledky za 4Q, čistý zisk negativně ovlivnily náklady na odstupné
14.01. 14:17 Fio - Akciový výhled
14.01. 09:02 Fio





