Koruna v pondělí téměř beze změny
Pondělní obchodování na koruně vůči euru bylo velmi nudné, když koruna se pohybovala kolem úrovně 25,90 CZK/EUR a až do odpoledních hodin nevybočila z úzkého pásma 25,875-25,930. Ani polský zlotý či maďarský forint výrazných změn nedoznaly. Důvodem relativního klidu v regionu byl i fakt, že ve světě nebyla zveřejněna žádná důležitá data.
Dnes jsme se z domácích dat dočkali pouze ekonomické důvěry ČSÚ za říjen. Ta se sice oproti předchozímu měsíci zhoršila (spotřebitelská i podniková důvěra), nicméně po sezónním očištění de facto stagnovala.
Zítra se zajímavých dat v regionu nedočkáme, koruna tak i nadále bude pod vlivem regionálního vývoje či globálního vývoje rizikového apetitu.
Výnosová křivka dnes mírně vzrostla a zvýšila svůj sklon, když krátký konec křivky se posunul výše o 3bb (2Y IRS) a delší konce o 5bb (10Y IRS).
Poslední zprávy
- Booking reportoval výsledky za 2Q nad očekáváním, výhled na 3Q však analytici vnímají jako zklamání
30.07. 13:50 Fio - Starbucks zveřejnil výsledky za 3Q, společnost nadále pracuje na otočení trendu pod novým CEO
30.07. 12:05 Fio - Visa ve 3Q zaznamenala dvouciferný růst výnosů, výhled na celý rok ponechala beze změny
30.07. 11:45 Fio - Adidas ve 2Q nenaplnil odhad trhu na úrovni tržeb
30.07. 11:05 Fio - Porsche zveřejnilo výsledky za 1H, automobilka potřetí tento rok snížila svůj výhled
30.07. 10:44 Fio