Zámořské trhy nakonec končí v zeleném
Akciové trhy na druhé straně Atlantiku nakonec dokázaly přerušit sérii ztrátových seancí a zakončily v plusu, přesto tomu tak dlouho nebylo. Během dne u investorů vyprchal optimismus z dopoledne když byli nuceni vstřebat zprávu o sníženém výhledu ratingu pro Španělsko a řada z nich tak volila raději bezpečí US dolaru. To vyvolalo výrazný propad cen komodit a ropa se tak podívala na svá 2měsíční minima v blízkosti 70 USD / barel, podpořena dále i zprávou o stavu zásob ropy v US, konkrétně pak zásob pohonných hmot. US indexy tak zatížený poklesem producentů komodit otočily do červených čísel, kterému dokázaly odolávat pouze některé technologické tituly (RIMM 4,95 % HPQ 2 % S 5,9 % AAPL 4,1 %). V závěru obchodování však přišel obrat a opět u toho byl US dolar, který odevzdal své zisky a vůči euru oslabil nad úroveň 1,47 USD / EUR. To vrátilo život komoditním titulům které tak spolu s bankovními a technologickými tituly dokázaly vyhnat indexy do zelených čísel.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





