Kukuřice na dvanáctitýdenním minimu
Na hodnotu dvanáctitýdenního minima oslabila v rámci včerejší obchodní seance na burze Chicago Board of Trade cena nejaktivnějšího březnového futures kontraktu na kukuřici. Důvodem jsou očekávání, podle kterých rekordní produkce kukuřice v U.S. v roce 2009 v letošním roce značně převýší poptávku po zmíněné komoditě. Podle zprávy amerického ministerstva zemědělství z 12.ledna se v letošním roce ve Spojených státech očekává rekordní produkce kukuřice, znamenající tak pro všechny dostatečné množství dodávek. Druhým důvodem pak bylo posílení amerického dolaru o 0,6 %, a to kvůli chystaným krokům Číny, vedoucím ke zpomalení ekonomického růstu této země. Zmíněné navíc negativně ovlivňuje poptávku po komoditách obecně.
Futures na kukuřici s březnovým termínem dodání oslabil v rámci včerejší obchodní seance na burze CBOT o 5,5 centů (1,5 %) na uzavírací cenu 362,25 centů za bušl.
Stejným směrem pokračuje vývoj ceny zmíněného futures kontraktu také v rámci dnešní obchodní seance, konkrétně poklesem o 1,25 centu na 361 centů za bušl.
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 28.04.2026
28.04. 22:31 Fio - Technologická společnost Corning zveřejnila výsledky za 1Q a výhled na 2Q v souladu s očekáváním
28.04. 17:23 Fio - Dividenda Philip Morris v roce 2026
28.04. 17:21 Fio - Pražská burza přerušila ztrátovou sérii
28.04. 16:52 Fio - Automobilka General Motors zveřejnila výsledky za 1Q a díky změně cel navýšila celoroční výhled
28.04. 16:43 Fio





