Impuls k růstu vydal až kladný open v zámoří
Index SPADu dnes mírně posílil na 1.315 bodů, tj. o 0,05 %. Ještě půl hodiny před koncem obchodování byl PX v mírném mínusu, teprve po kladném openu US trhů se začalo u nás, ale i na okolních burzách nakupovat a je vidět, jak se při minimu nových firemních zpráv upíná náš trh k zámořskému.
Opět byl zájem o Zentivu, která se dostala na 1.007 Kč za akcii a přes odpolední pokles v závěru tuto hranici udržela. ČEZ naopak dopolední růst ztratil a při slušném objemu nad 1,4 mld. Kč oslabil na 668,5. Obchodování s ostatními tituly bylo co se objemů i pohybu týká nevýrazné, za zmínku stojí jen KB s poklesem téměř 2 %.
Také domovský trh Erste Bank ve Vídni byl nezvykle málo aktivní a na EB se zatím zobchodovalo jen něco přes 200 tisíc kusů při poklesu na 42,45 Eur.
CETV kopírovala závěrečnou cenu z NASDAQu, která se opět přehoupla přes 60 USD a pokud nebudou trhy nadále bržděny dokola omílaným zvyšováním úrokových sazeb, mohla by tato akcie našlápnout k 70 USD, kde probíhal nedávný úspěšný úpis.
Poslední zprávy
- Lockheed Martin reportoval výsledky, zisk na akcii klesl kvůli ztrátám v letectví a divizi Sikorsky
22.07. 17:27 Fio - Pražská burza klesala s negativním zahraničním sentimentem
22.07. 16:26 Fio - Philip Morris International oznámil výsledky za 2Q, organické tržby vzrostly méně než se očekávalo
22.07. 15:42 Fio - Coca-Cola reportovala výsledky za 2Q a zvýšila výhled porovnatelného zisku na akcii
22.07. 14:53 Fio - Akciový výhled
22.07. 09:01 Fio