Středeční obchodování mírní optimismus předešlých dní
Třetí obchodní den měsíce února nepokračoval v nárůstech zpočátku týdne a nasměroval zahraniční trhy v Evropě mírně na jih. Německý Index Dax uzavřel na 5672 bodech se ztrátou 0,7% a EuroStoxx si na úrovni 2804 bodů odepisuje 0,9%. V Německu šly proti trhu akcie automobilových firem přičemž si např. Man připisuje 3,4%. Většinu dne si skvěle vedly i před nedávnem do hlavního německého indexu zařazené předností akcie Volkswagenu, ale nakonec je počínající negativní sentiment za oceánem před závěrem obchodování na starém kontinentě poslal blízko otevírací hodnotě, přestože přes den atakovaly hranici 63 EUR.
Kromě korporátních zpráv burzy reagovaly i na makrodata z trhu práce v Americe, kdy byl zveřejněn úbytek pracovních míst v soukromém sektoru za uplynulý měsíc. Přestože došlo ke zmírnění tempa poklesu, zápornou hodnotu nelze interpretovat nijak pozitivně, přestože analytici očekávali mírně horší čísla.
V cca 20 SEČ se však začínají hlavní americké indexy pomalu zvedat, takže pokud jim to vydrží až do závěru obchodování, může se ve čtvrtek po otevření burzovních terminálů zelenat.
Poslední zprávy
- Johnson & Johnson reportoval silné výsledky za 2Q a navýšil celoroční výhled
16.07. 18:21 Fio - Bank of America ve 2Q pozitivně překvapila výnosy z obchodovaní
16.07. 17:39 Fio - Morgan Stanley reportoval výsledky hospodaření za 2Q
16.07. 17:19 Fio - Pražská burza ztratila
16.07. 16:33 Fio - Výrobce litografických zařízení ASML překonal očekávání u objednávek, výhled na 2026 zůstává nejistý
16.07. 09:45 Fio