FX strategie pro korunu - nastane "vražedná kombinace"? ... s J.Burešem z ČSOB
Ćeská koruna se dostala pod tlak vzhledem k nečekaným propadům maďarského forintu. Nejisté výroky maďarského premiéra Gyurcsanyho a váhavý postup centrální banky oslabily forint od začátku měsíce skoro o 7%. Vedle toho vypadají ztráty koruny o 0,5% velice mírně.
V nadcházejících čtrnácti dnech hrozí koruně dvojí riziko – maďarský forint bude dál výrazně ztrácet a zasedání amerického Fedu ještě zvýší očekávání růstu amerických sazeb. V případě této „vražedné kombinace“ by se ani česká koruna nemusela udržet a na „časově omezenou dobu“ by mohla ještě oslabit (tj za podporu na 28,589, popř. 28,73, ale zcela jistě se zarazí o 28,92).
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/fx-strategie-pro-korunu-nastane-vrazedna-kombinace-s-j-buresem-z-csob.html
Poslední zprávy
- Lockheed Martin reportoval výsledky, zisk na akcii klesl kvůli ztrátám v letectví a divizi Sikorsky
22.07. 17:27 Fio - Pražská burza klesala s negativním zahraničním sentimentem
22.07. 16:26 Fio - Philip Morris International oznámil výsledky za 2Q, organické tržby vzrostly méně než se očekávalo
22.07. 15:42 Fio - Coca-Cola reportovala výsledky za 2Q a zvýšila výhled porovnatelného zisku na akcii
22.07. 14:53 Fio - Akciový výhled
22.07. 09:01 Fio