Zemní plyn stále v červeném
Cena zemního plynu v průběhu včerejšího obchodování na New York Mercantile Exchange pokračovala v poklesu, přičemž dubnový kontrakt ztratil 1,1 centu (0,24 procenta) a uzavřel na hodnotě 4,516 dolaru za MMBtu. Příčinou jsou zprávy o teplejším počasí a spekulace o blížícím se konci zimy. Commodity Weather Group očekává ve dnech od 14. do 18. března ve významných oblastech pro spotřebu plynu nadprůměrné teploty. Vyšší teploty omezují spotřebu, která je již nyní díky krizi velmi slabá. Zásoby se v současnosti pohybují na úrovni 1,737 bilionu stop kubických, což je 1,2% nad pětiletým průměrem. Oproti stejnému období minulého roku jsou níže o 3,9 procenta. EIA očekává, že se poptávka po plynu v USA zvýší v roce 2010 o 0,7 procenta na 62,9 miliard stop kubických denně. V roce 2011 by měla poklesnout o 0,4 procenta.
Poslední zprávy
- Indexy prozatím v převážně kladných číslech
25.06. 19:02 Fio - Pražská burza mírně dolů
25.06. 16:34 Fio - Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
25.06. 10:01 Fio - Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
25.06. 08:54 Fio - Akciový výhled
25.06. 08:50 Fio





