Koruna dnes mírně ztrácela
Česká koruna dnes téměř celý den oslabovala z linie podpory mírně nad 24,05 CZK/EUR, když se odpoledne kurz nacházel na hodnotě kolem 24,12 CZK/EUR. Ostatní středoevropské měny naopak mírně posilovaly. Forint odpoledne posílil na úrovně ze začátku týdne, tedy pod 272 HUF/EUR, a polský zlotý pokračoval v apreciaci až pod úroveň 4,15 PLN/EUR.
Česká peněžní zásoba zrychlila v červenci svůj růst, když se v meziročním vyjádření zvýšila o 3,1 %, což neznamená zásadní reálný růst, pokud tuto hodnotu porovnáme s červencovou meziroční inflací, která činila 1,7 %. Maďarské ceny průmyslových výrobců meziročně poklesly o 1 %, tedy více, než čekal trh. V Polsku byla zveřejněna pouze inflační očekávání podle centrální banky, ta poklesla o půl procentního bodu na 4,2 % a zařazují se tak do mozaiky informací pro zasedání měnového výboru příští týden.
Zítra se v regionu dočkáme výrobních indexů nákupních manažerů a měsíčního plnění českého státního rozpočtu.
Česká výnosová křivka včera díky poklesu dlouhého konce o 3?4 bodu snížila svůj sklon, ke konci obchodování pak mírně korigovala.
Poslední zprávy
- Costco reportovalo za 2Q, klíčové ukazatele podle analytiků stabilní
06.03. 17:05 Fio - Pražská burza v závěru týdne klesá
06.03. 16:25 Fio - Marvell zveřejnil výsledky za 4Q v souladu s odhady, výhled podtrhuje zrychlující růst v oblasti AI
06.03. 10:57 Fio - Akciový výhled
06.03. 09:00 Fio - Denní report - čtvrtek 05.03.2026
05.03. 22:08 Fio





