Koruna se proti euru stabilizovala u 24,50 CZK/EUR
Vítězem regionálních měn byl dnes polský zlotý. Jeho zisky v průběhu dne dosahovaly až 1,5 %. Posílení jsme se dočkali navzdory zveřejnění horšího než očekávaného výsledku schodku běžného účtu polské platební bilance za Q211. Zlotý v podstatě vykompenzoval včerejší ztráty. Na trhu je stále cítit obava z možné intervence na podporu polské měny. To maďarský forint i česká koruna dnes ve výsledku stagnovaly. Hned po otevření sice obě měny posílily, v průběhu dne se však vracely k otevíracím úrovním.
I zítřejší den bude chudý na regionální ekonomické indikátory. Obchodování tak zůstane závislé na externích faktorech. Pozornost investorů se bude nadále ubírat směrem k řešení evropské dluhové krize.
Česká swapová výnosová křivka se dnes posunula paralelně lehce výše (o zhruba 2 bb). Obdobný pohyb byl zaznamenán u výnosů státních dluhopisů. Zájem o obchodování se státními dluhopisy byl ovšem minimální.
Poslední zprávy
- Index PX v úvodu týdne opět posunul historické maximum výše
28.07. 16:34 Fio - Colt CZ: dohoda mezi USA a EU přináší 15% celní sazbu
28.07. 10:24 Fio - Index DAX v úvodu obchodování posiluje po uzavření celní dohody mezi USA a EU
28.07. 09:35 Fio - Akciový výhled
28.07. 08:59 Fio - USA a EU se dohodly na 15% clech na většinu evropského exportu včetně automobilů
28.07. 08:57 Fio