Polotovar fungující Evropy se rýsuje
Dnešní obchodní seance, tak jako jsme tomu svědky poslední měsíce, byla plná zpráv, očekávání a volatility. Trhy očekávají výstup z víkendového summitu a již dnes se ke spokojenosti veřejnosti rýsuje ono světlo na konci tunelu, které má Evropu stabilizovat.
Agentura Reuters dnes zveřejnila dokument o návrhu na víkendový summit, hlasy z Řecka jsou též slyšet a komentáře ministrů ze států eurozóny na sebe nenechávají čekat. Dle dnešních zpráv by „nový“ evropský záchranný fond měl být vytvořen do konce listopadu, objevuje se uzákonění limitu dluhu a deficitu EU, ze zmíněného fondu budou moci čerpat prostředky pouze země plnící určité limity, atd. Velkým otazníkem je ale Německo, které celou dobu bylo na straně těch, co dávali a vyznávalo nebolestivou politiku, a nyní se u nich, zdá se, postoj změnil.
V rámci makrodat to dnes byla čísla jako předstihové ukazatele, Philadelphia FED a prodej stávajících domů v USA. I přes lepší hodnoty se trh celou seanci držel v červených číslech a německý index DAX se před 16.30 SEČ podíval pod 5.800 bodů. Index PX uzavřel na 919,80 bodů (-0,72%). Co se týče zveřejňovaných výsledků firem: Nokia překvapila, Eli Lilly také, necyklická AT&T bez zázraku. Po trhu nás čeká Microsoft a SanDisk.
Poslední zprávy
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v červnu dle předběžných dat poklesly o 9,3 %
25.07. 14:34 Fio - Smíšené výsledky LVMH za 2Q, móda zklamala a ostatní segmenty překvapily pozitivně
25.07. 11:22 Fio - Volkswagen snížil výhled na rok 2025, výsledky Audi a Porsche negativně ovlivnila cla
25.07. 11:16 Fio - Akcie na frankfurtské burze oslabují, reportovaly Volkswagen, Deutsche Börse a Puma
25.07. 09:57 Fio - Intel ve 2Q překonal očekávání na tržbách, marže však zaostaly
25.07. 09:41 Fio