Buffett začal s masivními nákupy akcií, čeká nás rally?
Warren Buffett je známý tím, že nakupuje v době, kdy ostatní utíkají, a prodává, když ostatní šílí při nákupní horečce. Od konce června do konce září index S&P 500 klesnul o 14 %, což je největší tříměsíční pokles od konce roku 2008. Buffettova Berkshire Hathaway v současné nejisté době za poslední 3 měsíce proinvestovala kapitál v hodnotě až 24 miliard amerických dolarů. Jedná se vůbec o největší kvartální nákup za posledních 15 let. Buffett se zaměřil především na finanční a spotřební holdingy.
Berkshire Hathaway ve třetím kvartálu (konče 30. zářím) nakoupila akcie v hodnotě 7 mld. USD. To je takřka dvojnásobek v porovnání s druhým kvartálem, kdy společnost nakoupila akcie v hodnotě 3,62 mld. USD. V prvním kvartálu tohoto roku přitom nákupy akcií činily pouhých 834 mil. USD. Mimo to investoval také do preferenčních akcií a warrantů Bank of America v hodnotě 5 mld. USD a 9 mld. USD za akvizici společnosti Lubrizol.
„Buffett něco vidí, a je to velké,“ říká Thomas Russo ze společnosti Gardner Russo & Gardner, která drží v Buffettově Berkshire 0,4% podíl.
Známý investor nevěří, že přijde recese. Podle jeho slov je to málo pravděpodobné a sází na další růst. Lze tak Buffettovy nákupní radovánky považovat za známku podhodnoceného trhu?
Analytik ČEKIA Josef Panec od toho však příliš neočekává...čtěte více na:
http://www.ipoint.cz/zpravy/27988114-buffett-zacal-s-masivnimi-nakupy-akcii-ceka-nas-rally/
Poslední zprávy
- Adidas ve 2Q nenaplnil odhad trhu na úrovni tržeb
30.07. 11:05 Fio - Porsche zveřejnilo výsledky za 1H, automobilka potřetí tento rok snížila svůj výhled
30.07. 10:44 Fio - Akciový výhled
30.07. 08:56 Fio - Denní report - úterý 29.07.2025
29.07. 22:07 Fio - Americké akcie mírně oslabují
29.07. 19:43 Fio